Miesiąc z Fullcap Games #5 (12.2014)

5
Styczeń

Grudzień był dla nas miesiącem leniwym. Potrzebowaliśmy trochę oddechu po intensywnym okresie jesiennym, w którym opublikowaliśmy i promowaliśmy nasze dwie pierwsze gry. Niech ten krótki wpis będzie wobec tego podsumowaniem pierwszego roku Fullcap Games, także lekkim wybiegnięciem w przyszłość, a nie streszczeniem Grudnia jako takiego, które wyglądałoby mniej-więcej tak: Weekend Toruńskiej Fantastyki (ostatni konwent w roku na jakim byliśmy) – Święta Bożego Narodzenia – Urlop.

Na wstępie chcielibyśmy Wam bardzo podziękować za tak ciepłe przyjęcie naszych gier. Na konwentach i wszelkich spotkaniach z Wami stoliki były przez cały czas wypełnione, zaś recenzje internetowe zwłaszcza Badaczy Głębin pozostawiały nas ze szczęką w podłodze. 9/10, 5/5 i tak dalej. W naszym kraju publikuje się coraz więcej rodzimych edycji gier planszowych, jednak zaledwie garstka z nich zostaje tak mocno doceniona przez fanów. W kółko, do znudzenia, recenzenci dawali nam do zrozumienia, że to co robimy ma sens i – kurczę – chyba udało nam się znaleźć naprawdę fajne gry do zaprezentowania polskim graczom głodnym świetnych nowości.

Odwiedziliśmy sporo miejsc i to ledwie przez kilka miesięcy: Poznań, Tczew, Toruń i Lublin. Nie jest to liczba rekordowa, ale w przyszłym roku mamy plany pojawiać się jeszcze więcej. Regularnie staraliśmy się utrzymywać z Wami kontakt, głównie za pomocą naszego fanpejdża w portalu Facebook, a także na niniejszej stronie za pomocą comiesięcznych wpisów.

Jak widzimy przyszły rok? Na pewno postaramy się, żeby było o wiele obficiej. Chcielibyśmy wydać około 6 gier, jednak nie traktujcie tej liczby jako ostateczną. Pozostawmy miejsce na margines błędu. Jakie to będą gry? Za wcześnie by o tym pisać (choć oczywiście prowadzimy pewne rozmowy i ogrywamy rozmaite gry). Pewne jest natomiast jedno – różnorodne. Nie nastawiamy się na konkretny gatunek czy inną wytyczną. Sami gramy w gry różnorodne: zaawansowane, krótkie, śmieszne, mózgożerne i tak dalej. Nasz katalog też będzie różnorodny.

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy wszystkiego najlepszego w 2015 roku.

«poprzednia aktualność następna aktualność»