Dolina Kupców: Systematyczne Bobry
(Dale of Merchants: Systematic Eurasian Beavers)

Metodyczne i zorganizowane bobry to urodzeni handlarze. Wszystko dokładnie planują i nie akceptują rozwiązań prowizorycznych. Dodatkowa, uzupełniająca talia zwierząt do Doliny Kupców to dobra opcja dla osób, które chciałyby odrobinę wzbogacić posiadany zestaw.

Co wchodzi w skład pakietu?

Rozszerzenie zawiera talię zwierząt (15 sztuk), 8 nowych kart rupieci oraz miniaturową, poręczną kartę rynku, która na pewno przyda się podczas wyjazdów i zastąpi tradycyjną, dużą planszę. Systematyczne Bobry można łączyć zarówno z taliami z pierwszej, jak i drugiej części Doliny Kupców. W obu przypadkach wprowadzą one do rozgrywki jeszcze więcej zróżnicowania. Ten dodatek najlepiej sprawdzi się w gronie osób, które dobrze znają grę podstawową i mają za sobą co najmniej kilka partii.

Jaką taktykę stosują te zwierzaki?

Przede wszystkim – bobry nie spieszą się. Wykonanie triku przy pomocy karty z tej talii nie wywoła efektów natychmiastowych, ale wygeneruje bardziej opóźnione w czasie implikacje. Korzystając z wyjątkowych umiejętności Systematycznych Bobrów gracz zagrywa odpowiednią kartę, a dopiero po spełnieniu pewnych kryteriów (opisanych w tekście) osiąga oczekiwany zysk, np. Powiew Zmian pozwala na wyeliminowanie dowolnej karty ze stosu odrzutów, ale dopiero przy dokonywaniu następnego zakupu na rynku (w ten sposób można pozbywać się niepotrzebnych rupieci).

Systematyczne Bobry to doskonałe uzupełnienie i urozmaicenie bazowych talii Doliny Kupców. Posługiwanie się kartami z tego zestawu skłania do intensywnej analizy obecnego stanu gry oraz precyzyjnego planowania działań, jakie zamierzamy podjąć w kolejnych turach.